Gostujuća predavanja Dž. Ramazanove i D. Polonskog

Vreme 18. mart 2024. 12:14

Katedra za srpsku književnost sa južnoslovenskim književnostima poziva vas da prisustvujete predavanjima koja će za beogradsku naučnu javnost održati dr Džamilja Ramazanova, stariji naučni saradnik Instituta za slavistiku Ruske akademije nauka, i dr Dmitrij Polonski, naučni saradnik i naučni sekretar Instituta za slavistiku Ruske akademije nauka.

Predavanja će se održati u sali 33 Filološkog fakulteta, u ponedeljak, 18. marta, od 18:30.

Dr Džamilja Ramazanova govoriće na temu Nepoznato srpsko rukopisno jevanđelje u Biblioteci Kazanjskog univerziteta, a dr Dmitrij Polonski na temu Srpski pisar Lazar Bugarin i ukras ukrajinske štampane knjige 17. veka.

Moderator predavanja biće doktorand naše katedre, msr Jelena Slavković, saradnik Biblioteke Srpske patrijaršije.

• /uploads/attachment/najava/26/thumb_dogadjaji-3.png