„Na krilima reči”

Vreme 18. mart 2024. 12:00
Predavač prof. dr Vesna Lompar, prof. dr Vesna Krajišnik, prof. dr Rajna Dragićević, doc. dr Vesna Nikolić, doc. dr Valentina Ilić
Organizator MART – MESEC SRPSKOG JEZIKA
Mesto Rimska sala Biblioteke grada Beograda

PREDSTAVLJANJE ZBIRKE ZADATAKA ZA SRPSKI KAO ZAVIČAJNI JEZIK

Rajna Dragićević, Valentina Ilić, Vesna Nikolić

Na krilima reči, zbirka zadataka zadataka za srpski kao zavičajni jezik,

Beograd: Društvo za srpski jezik i književnost Srbije, 2023.

Učesnici: prof. dr Vesna Lompar, prof. dr Vesna Krajišnik, prof. dr Rajna Dragićević, doc. dr Vesna Nikolić, doc. dr Valentina Ilić

U ponedeljak, 18. marta, u 12.00, u Rimskoj sali Biblioteke grada Beograda, održaće se promocija zbirke zadataka „Na krilima reči“ Rajne Dragićević, Valentine Ilić i Vesne Nikolić sa Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Izdavač je Društvo za srpski jezik i književnost Srbije,uz finansijsku podršku Uprave za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu. O zbirci će govoriti prof. dr Vesna Lompar (izdavač), prof. dr Vesna Krajišnik (recenzent) i autorke prof. dr  Rajna Dragićević, doc. dr Vesna Nikolić i doc. dr Valentina Ilić.

Ova knjiga predstavlja prvi priručnik ovog tipa u Srbiji za srpski kao zavičajni jezik. Namenjena je za leksičko bogaćenje naše dece koja žive daleko od Srbije. Nastala je kao odgovor na molbu nastavnika koji u srpskim dopunskim školama u inostranstvu predaju Srpski jezik i kojima je bio preko potreban udžbenik sa zadacima u vezi sa značenjima reči, kako bi pomogli deci da nauče što više reči srpskog jezika, kao i njihovih značenja i međusobnih odnosa. Više od trista zadataka, koliko sadrži ova zbirka, raspoređeni su u tri nivoa i služe da na zabavan način pomognu učenicima da razviju svoje komunikativne sposobnosti na maternjem jeziku i time očvrsnu vezu sa zavičajem.

• /uploads/attachment/najava/25/%D0%A1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0.PNG