Стручни тим за заштиту студената и запослених од сексуалног узнемирања

Стручни тим за заштиту студената и запослених на Филолошком факултету од сексуалног узнемиравања

Основни задатак Стручног тима јесте заштита свих студената и запослених (наставног и ненаставног особља) од било ког облика сексуалног узнемиравања и уцењивања.

Заштита од сексуалног узнемиравања и уцењивања остварује се на два начина:

1. организовањем превентивних, информативно-едукативних активности (нпр. гостујућа предавања, обуке, радионице, израда едукативних ресурса итд.) како би се студенти и запослени што боље упознали са појмом сексуалног узнемиравања и начинима на које се оно може испољити у академском контексту;
  2. пружањем саветодавне подршке студентима и запосленима који сматрају да су били изложени сексуалном узнемиравању и/или уцењивању, на Факултету или неком другом месту које је повезано са студирањем и радом, укључујући и дигитално окружење, штитећи притом анонимност потенцијално оштећене стране.

Стручни тим чине троје запослених из реда наставног особља, један из реда ненаставног особља и један члан из реда студената. Студент или запослени који сматра да је био изложен сексуалном узнемиравању може да се обрати Стручном тиму путем имејл адресе: strucnitim@fil.bg.ac.rs или уживо.