Српска књижевност и језик са компаратистиком

На студијском програму Српска књижевност и језик са компаратистиком предмети су конципирани тако да се студенти на поступан, систематичан и истраживачки начин упознају са српском књижевношћу, српским језиком у дијахроној и синхроној равни, методиком наставе књижевности и српског језика, а обављају и Методичку и Стручну праксу. Тематика наставних садржаја на примарном плану бави се изучавањем историје и поетика српске књижевности, као и њиховим компаративним контекстом. Студент овладава професионалним компетенцијама за предавање предмета Српски језик и књижевност, као и вештинама које су му од значаја било за научноистраживачки рад, било за предавачку или излагачку делатност у различитим научним, образовним и културним институцијама.