Српска књижевност и језик са компаратистиком

Студијски програм – Основне академске студије

Српска књижевност и језик са компаратистиком

Студијски програм – Мастер академске студије

Мастер студије Српска књижевност омогућавају студентима да прошире своја стечена знања са основних студија. Ту се упознају са Техником академског писања, Методиком наставе књижевности и разним изборним предметима. После завршетка студија добија се диплома са академским називом мастер професор језика и књижевности, уз напомену о завршеном мастер студијском програму – Српска књижевност. Студенти поред два обавезна предмета, имају стручну и педагошку праксу, као и могућност да бирају три додатна изборна предмета.

Опште информације

Проучавајући дијахроно српску и светску књижевност и стичући знања из књижевне историје и савремених књижевних теорија, студенти ће упознати богат корпус националне књижевности, са темељним увидом у европско и светско књижевно наслеђе. Упознаће се са основима других хуманистичких дисциплина, као што су: психологија, педагогија, филозофија, естетика, културна историја.  Проучаваће однос књижевности и филма, позоришта, музике, ликовне уметности и модерних дигиталних медија. Стећи ће одговарајуће вештине и способности које су неопходне за рад у настави. Оспособиће се за писање различитих стручних текстова из области књижевности, језика и културе.

• Управник Катедре
  • проф. др Славко Петаковић