Кnjiževni susreti: Мardžori Аgosin

Иберијске студије

Institut Servantes u Beogradu i Katedra za iberijske studije Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu organizuju susret s Mardžori Agosin, pesnikinjom i profesorkom na Univerzitetu Velsli (SAD), u petak 23. juna u 19 sati.

Događaj će biti posvećen čileanskoj istoriji i poeziji, a profesorka Agosin će tokom večeri predstaviti svoje lično i poetsko iskustvo u vezi sa diktaturom u svojoj rodnoj zemlji, Čileu. Pričaće o arpiljeras (tkanim slikama) kao specifičnom umetničkom odgovoru Čileanki na diktaturu. Razgovor sa Mardžori Agosin održava se u godini kada se navršava pedesetogodišnjica uvođenja diktature u Čileu. Susret je namenjen široj javnosti budući da ima društveni i politički značaj koji prevazilazi akademsku zajednicu.

Razgovor sa Mardžori Agosin vodiće grupa studentkinja Katedre za iberijske studije, te profesorke dr Jelena Filipović i dr Ivana Vučina Simović.