Стипендије Аристотеловог универзитета

Неохеленске студије

Аристотелов универзитет у Солуну додељује студентима неохеленистике 12 стипендија за учење модерног грчког језика. Ове године, настава ће се изводити на два начина: а) онлајн, или б) уживо, у периоду од 26. јуна до 23. јула 2024. Програм обухвата 80 часова језика и 6 часова грчке културе. Стипендија покрива трошкове похађања наставе (било уживо, било онлајн), док студенти сами сносе трошкове боравка, исхране, превоза и слично у Грчкој.

Заинтересовани студенти могу се мејлом јавити секретаријату Катедре, закључно са 8. мартом 2024. у 14 часова. У мејлу је потребно навести следеће податке: име, презиме, број индекса, годину студија, мејл адресу као и за који се од два вида похађања наставе одлучујеу. Након конкурисања, изабрани кандидати ће добити мејлом упутства у вези са целом процедуром. За све додатне информације можете се обратити мејлом доц. др Војкану Стојичићу.