Бесплатни часови корејског језика за све нивое

Опште вести

Филолошки факултет Универзитета у Београду, у сарадњи с Амбасадом Републике Кореје у Србији и Фондацијом за учење корејског као страног, а у оквиру програма Катедре за оријенталистику, организује од следеће недеље бесплатне часове корејског језика за заинтересоване студенте свих нивоа студија.

Часови ће се држати како за почетнике, тако и за оне који су већ учили корејски и желе да продубе своје знање. Биће омогућена и припрема за полагање корејског као страног, на начин на који је тај испит сертификован у Кореји, што је предуслов за бројне стипендије које Република Кореја нуди.

Број студената по свакој групи биће ограничен на 25 (у договору са професорком која је стигла из Кореје). Ови часови нису ни факултативни предмет, нити су замена за Савремени страни П језика. Они се одвијају у оквиру програма који нуди Министарство образовања Републике Кореје, не добијају се ЕСПБ, нити има испита, већ су осмишљени као потпуно бесплатан курс за заинтересоване за корејски језик и културу.

У школској 2024/25. години часови ће се одвијати у лекторату Катедре за оријенталистику према следећем распореду:
1)   уторком 8.00–9.30: почетни ниво (група А);
2)  четвртком 8.00–9.30: почетни ниво (група Б);
3)  петком 8.00–9.30: средњи ниво;
4)  уторком 9.45–11.15: TOPIK I; припрема за тест ТОПИК I;
5)  четвртком 9.45–11.45: TOPIK II; припрема за тест ТОПИК II.

Заинтересовани студенти додатне информације могу добити на Катедри за оријенталистику.