Програм вршњачког менторства удружења „Романи Асвин”

Опште вести

Удружење ,,Романи Асвин” је покренуло програм вршњачке менторске подршке студентима ромске националности под називом ,,Ментори на клик”.

Програм је покренут 1. маја и трајаће до 31. августа 2023. године.

Програмом је обухваћено укупно 16 ментора који ће радити са ромским студентима и студенткињама на њиховом информисању о студентским правима и студентском стандарду, као и о афирмативним мерама и њиховој примени у студирању. Поред тога, један од основних циљева пројекта јесте мотивисање ромских ученика четвртог разреда средње школе да уписују високе школе и факултете.

Један од студената-ментора на овом програму је Јована Радовановић, студент четврте године Српске књижевности и језика на Филолошком факултету Универзитета у Београду.

Ученици и студенти више информација и контакте ментора могу добити путем следећег линка: https://www.romaniasvin.org/mentori-na-klik/.

• /uploads/attachment/vest/23/square-39.png