Program vršnjačkog mentorstva udruženja „Romani Asvin”

Opšte vesti

Udruženje ,,Romani Asvin” je pokrenulo program vršnjačke mentorske podrške studentima romske nacionalnosti pod nazivom ,,Mentori na klik”.

Program je pokrenut 1. maja i trajaće do 31. avgusta 2023. godine.

Programom je obuhvaćeno ukupno 16 mentora koji će raditi sa romskim studentima i studentkinjama na njihovom informisanju o studentskim pravima i studentskom standardu, kao i o afirmativnim merama i njihovoj primeni u studiranju. Pored toga, jedan od osnovnih ciljeva projekta jeste motivisanje romskih učenika četvrtog razreda srednje škole da upisuju visoke škole i fakultete.

Jedan od studenata-mentora na ovom programu je Jovana Radovanović, student četvrte godine Srpske književnosti i jezika na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Učenici i studenti više informacija i kontakte mentora mogu dobiti putem sledećeg linka: https://www.romaniasvin.org/mentori-na-klik/.

• /uploads/attachment/vest/23/square-39.png