ПРИЈАВА ЗА БЕСПЛАТНЕ СТУДЕНТСКЕ КАРТИЦЕ

Опште вести

Студентска конференција универзитета Србије и Студентска конференција академија струковних студија Србије, у складу са спроведеним студентским анкетама током 2022. године, покренуле су иницијативу за увођење бесплатних студентских картица, које ће почети да се примењују од 1. децембра 2023.

Пријава студената за бесплатне студентске картице почиње 13. новембра 2023. преко портала Управе за трезор, на адреси zsk.trezor.gov.rs.

Студенти ће приликом пријаве, између осталог, уносити име и презиме, ЈМБГ и назив ВШУ на којој студирају, како би се у Јединственом информационом систему просвете (ЈИСП) проверавало да ли пријављено лице има активни статус студента.

На основу пријаве, Банка Поштанска штедионица А. Д. Београд отвара динарске платне рачуне за физичка лица и издаје студенту кобрендирану POST CART Dina Card Union Pay платну картицу која ће се користити у платном систему Републике Србије и иностранству у  Union Pay мрежи – картица са назначеним јединственим образовним бројем студента.

Са наведеном картицом, која ће први пут бити платна, студенти ће моћи да остваре броје пропусте и погодности.

За картице се могу пријавити сви уписани студенти Републике Србије.