PRIJAVA ZA BESPLATNE STUDENTSKE KARTICE

Opšte vesti

Studentska konferencija univerziteta Srbije i Studentska konferencija akademija strukovnih studija Srbije, u skladu sa sprovedenim studentskim anketama tokom 2022. godine, pokrenule su inicijativu za uvođenje besplatnih studentskih kartica, koje će početi da se primenjuju od 1. decembra 2023.

Prijava studenata za besplatne studentske kartice počinje 13. novembra 2023. preko portala Uprave za trezor, na adresi zsk.trezor.gov.rs.

Studenti će prilikom prijave, između ostalog, unositi ime i prezime, JMBG i naziv VŠU na kojoj studiraju, kako bi se u Jedinstvenom informacionom sistemu prosvete (JISP) proveravalo da li prijavljeno lice ima aktivni status studenta.

Na osnovu prijave, Banka Poštanska štedionica A. D. Beograd otvara dinarske platne račune za fizička lica i izdaje studentu kobrendiranu POST CART Dina Card Union Pay platnu karticu koja će se koristiti u platnom sistemu Republike Srbije i inostranstvu u  Union Pay mreži – kartica sa naznačenim jedinstvenim obrazovnim brojem studenta.

Sa navedenom karticom, koja će prvi put biti platna, studenti će moći da ostvare broje propuste i pogodnosti.

Za kartice se mogu prijaviti svi upisani studenti Republike Srbije.