Stručni tim za zaštitu studenata i zaposlenih od seksualnog uznemiranja

Stručni tim za zaštitu studenata i zaposlenih na Filološkom fakultetu od seksualnog uznemiravanja

Osnovni zadatak Stručnog tima jeste zaštita svih studenata i zaposlenih (nastavnog i nenastavnog osoblja) od bilo kog oblika seksualnog uznemiravanja i ucenjivanja.

Zaštita od seksualnog uznemiravanja i ucenjivanja ostvaruje se na dva načina:

1. organizovanjem preventivnih, informativno-edukativnih aktivnosti (npr. gostujuća predavanja, obuke, radionice, izrada edukativnih resursa itd.) kako bi se studenti i zaposleni što bolje upoznali sa pojmom seksualnog uznemiravanja i načinima na koje se ono može ispoljiti u akademskom kontekstu;
  2. pružanjem savetodavne podrške studentima i zaposlenima koji smatraju da su bili izloženi seksualnom uznemiravanju i/ili ucenjivanju, na Fakultetu ili nekom drugom mestu koje je povezano sa studiranjem i radom, uključujući i digitalno okruženje, štiteći pritom anonimnost potencijalno oštećene strane.

Stručni tim čine troje zaposlenih iz reda nastavnog osoblja, jedan iz reda nenastavnog osoblja i jedan član iz reda studenata. Student ili zaposleni koji smatra da je bio izložen seksualnom uznemiravanju može da se obrati Stručnom timu putem imejl adrese: strucnitim@fil.bg.ac.rs ili uživo.