Javno predavanje direktora Ermitaža Mihaila Piotrovskog – 25. oktobar

Lektorat za beloruski jezikRuski jezikPoljski jezikČeški jezikSlovački jezikUkrajinski jezik

Peterburški mostovi kulture. Javno predavanje direktora Ermitaža Mihaila Piotrovskog

Datum: 25. oktobra, 17:00 Mesto: Univerzitet u Beogradu, Filološki fakultet, Sala heroja

Ulaz slobodan

„Kulturni mostovi se moraju rušiti poslednji“ – ubeđen je akademik Mihail Piotrovski, direktor čuvenog Ermitaža. Upravo kultura čvrsto međusobno povezuje različite narode. Istim principom rukovodi se u svojoj praksi i muzej. Ermitaž je univerzalni enciklopedijski muzej. On objedinjuje različite kulture i pomaže im da stupe u punopravni dijalog. Slični kulturni dijalozi vekovima se vode i u arhitektonskom obliku Sankt Peterburga, predivnog grada-muzeja, u kom se nalazi Ermitaž. Upravo će Sankt Peterburg, grad realnih i kulturnih mostova, biti u fokusu autora predavanja.

O lektoru:

Mihail Piotrovski – direktor Ermitaža od 1992. godine, dekan i profesor Istočnjačkog fakulteta Državnog univerziteta u Sankt Peterburgu, Predsednik Saveza muzeja Rusije, redovni član Ruske akademije nauka i Ruske akademije umetnosti