Predavanje profesorke Karmen Lamas s Univerziteta u Virdžiniji

U martu počinje ciklus predavanja u organizaciji Katedre za opštu književnost i teoriju književnosti, "Re-Make/Re-Model: New Perspectives in Global Literary Studies". Prvi predavač u okviru ciklusa je prof. dr Karmen Lamas sa Univerziteta u Virdžiniji, prošlogodišnja dobitnica Modern Language Association (MLA) nagrade za najbolju studiju u oblasti Latina and Latino and Chicana and Chicano Literary and Cultural Studies, The Latino Continuum and the Nineteenth-Century Americas: Literature, Translation, and Historiography (Oxford University Press, 2021). Prof. Lamas će nam govoriti o latino continuumu, izazovima književnog prevođenja i problemu latino identiteta u savremenoj američkoj književnosti.

Nadamo se da ćete nam se pridružiti 6. marta od 12 časova u Sali za sednice Filološkog fakulteta.