Biblioteka Grupe za rumunski jezik i književnost

Biblioteka Grupe za rumunski jezik i književnost ima oko 8.000 monografskih publikacija i značajan broj primeraka serijskih publikacija, većinom na rumunskom jeziku. U fondu su u manjem broju zastupljene publikacije na srpskom jeziku (uglavnom prevodna književnost). Deo fonda čini bogata referensna zbirka – rečnici, enciklopedije, gramatike, priručnici za rumunski jezik, značajne monografske studije itd. Bibliotečki fond takođe čine doktorske disertacije, magistarski i master radovi. Biblioteka poseduje i određen broj kompakt-diskova i video-kaseta.

Pretraživanje fondova

Pretraživanje fondova moguće je preko autorskog i predmetnog kataloga, a od 2003. godine deo kataloga Biblioteke Katedre za romanistiku može se pretraživati elektronskim putem preko Kooperativnog onlajn bibliografskog sistema Srbije (COBISS).

Gde se Biblioteka nalazi?

Biblioteka Grupe za rumunski jezik i književnost nalazi se u prizemlju zgrade Filološkog fakulteta, ulaz iz Knez Mihailove br. 40, kabinet 013.

Rad s korisnicima

Izdavanje, vraćanje knjiga i učlanjivanje u Biblioteku obavlja se svakog radnog dana od 10 do 14 sati.

Čitaonica je otvorena od 8 do 19 sati svakog radnog dana.

Uslovi korišćenja

Bibliotečki fond i usluge bibliotekara Katedre za romanistiku mogu koristiti studenti, nastavnici i saradnici Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Korisnicima je za učlanjenje u Biblioteku potreban indeks i lični dokument. Budući da je cirkulacija određenog dela fonda velika, publikacije predviđene za pozajmicu van biblioteke izdaju se na sedam, eventualno četrnaest dana. Referensna zbirka (rečnici, enciklopedije, leksikoni, značajne monografske publikacije i dr.) može da se koristiti samo za rad u čitaonici. Ostali korisnici mogu koristiti bibliotečki fond samo u čitaonici, uz lični dokument.