Srpska književnost i jezik sa komparatistikom

Studijski program – Osnovne akademske studije

Srpska književnost i jezik sa komparatistikom

Studijski program – Master akademske studije

Master studije Srpska književnost omogućavaju studentima da prošire svoja stečena znanja sa osnovnih studija. Tu se upoznaju sa Tehnikom akademskog pisanja, Metodikom nastave književnosti i raznim izbornim predmetima. Posle završetka studija dobija se diploma sa akademskim nazivom master profesor jezika i književnosti, uz napomenu o završenom master studijskom programu – Srpska književnost. Studenti pored dva obavezna predmeta, imaju stručnu i pedagošku praksu, kao i mogućnost da biraju tri dodatna izborna predmeta.

Opšte informacije

Proučavajući dijahrono srpsku i svetsku književnost i stičući znanja iz književne istorije i savremenih književnih teorija, studenti će upoznati bogat korpus nacionalne književnosti, sa temeljnim uvidom u evropsko i svetsko književno nasleđe. Upoznaće se sa osnovima drugih humanističkih disciplina, kao što su: psihologija, pedagogija, filozofija, estetika, kulturna istorija.  Proučavaće odnos književnosti i filma, pozorišta, muzike, likovne umetnosti i modernih digitalnih medija. Steći će odgovarajuće veštine i sposobnosti koje su neophodne za rad u nastavi. Osposobiće se za pisanje različitih stručnih tekstova iz oblasti književnosti, jezika i kulture.

• Sekretar Katedre
  • Valentina Tasić