Memorijalno predavanje u čast akademiku Predragu Piperu

Vreme 13. septembar 2024. 18:15
Mesto Sala za sednice Filološkog fakulteta

Uvaženi profesori, poštovane koleginice i kolege,

U petak, 13. septembra, u Sali za sednice Filološkog fakulteta u Beogradu, sa početkom u 18.15, biće održano memorijalno predavanje u čast akademiku Predragu Piperu na temu: Aktuelni problemi standardizacije u sintaksi srpskog jezika, koje će održati prof. dr Sreto Tanasić, dopisni član ANURS.

Pozivamo vas da svojim prisustvom uveličate ovaj događaj.

Predavanju se može prisustvovati i na daljinu, putem pristupne veze:

Organizatori predavanja su  Savez slavističkih društava Srbije sa Filološkim fakultetom Univerziteta u Beogradu, Maticom srpskom, Institutom za srpski jezik SANU i Filozofskim fakultetom Univerziteta u Novom Sadu.

Memorijalno predavanje se održava prvi put. Svake godine držaće ga po pozivu Odbora za memorijalna predavanja u čast akademiku Predragu Piperu istaknuti slavisti iz Srbije i inostranstva. Cilj novoustanovljene tradicije je negovanje uspomene na istaknutog srpskog lingvistu, čije životno delo predstavlja nepresušni izvor naučne inspiracije i podsticaj za nova teorijska promišljanja i proučavanja srpskog i drugih slovenskih jezika.

S poštovanjem,

Odbor za memorijalna predavanja u čast akademiku Predragu Piperu