Srpska književnost i jezik sa komparatistikom

Na studijskom programu Srpska književnost i jezik sa komparatistikom predmeti su koncipirani tako da se studenti na postupan, sistematičan i istraživački način upoznaju sa srpskom književnošću, srpskim jezikom u dijahronoj i sinhronoj ravni, metodikom nastave književnosti i srpskog jezika, a obavljaju i Metodičku i Stručnu praksu. Tematika nastavnih sadržaja na primarnom planu bavi se izučavanjem istorije i poetika srpske književnosti, kao i njihovim komparativnim kontekstom. Student ovladava profesionalnim kompetencijama za predavanje predmeta Srpski jezik i književnost, kao i veštinama koje su mu od značaja bilo za naučnoistraživački rad, bilo za predavačku ili izlagačku delatnost u različitim naučnim, obrazovnim i kulturnim institucijama.