Ljubav na svim jezicima

Italijanski jezik

Filološki fakultet 29. februara 2024. organizuje događaj pod nazivom “Ljubav na svim jezicima” na kojem će studenti recitovati ili čitati najlepše ljubavne stihove na jezicima svojih katedara.

Studenti Katedre za italijanistiku zainteresovani za učešće u ovom događaju mogu se prijaviti sekretaru Katedre Nikoli Jeliću na e-mail adresu nikola.jelic@fil.bg.ac.rs do 21. februara.

Ukoliko studenti žele da čitaju stihove na italijanskom, Tim za promociju Filološkog fakulteta moli ih da mu prevod dostave najkasnije do 22. februara.

Ideja je da studenti sami izaberu stihove koji su ostavili poseban utisak na njih.

Jedan od ciljeva ovog događaja jeste da se naši studenti, kao i srednjoškolci i šira javnost upoznaju sa različitim jezicima i kulturama.